Właściwa pielęgnacja kosiarki spalinowej

kosiarka spalinowaKażdy kto posiada własny dom doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ile wysiłku trzeba włożyć w utrzymanie przydomowego ogródka w przyzwoitym stanie. Nieodłącznym przyjacielem każdego ogrodnika jest kosiarka. Warto wiedzieć jak dbać o to urządzenie, aby służyło przez długie lata.

Jaki sprzęt wybrać?
Wybór kosiarki powinien być uzależniony przede wszystkim od wielkości terenu do koszenia. Jeżeli ogródek ma kilka arów, wówczas najlepszym rozwiązaniem będą kosiarki spalinowe (zobacz) z wyrzutem bocznym, z kolei mając do koszenia o wiele większe powierzchnie warto zastanowić się nad zakupem traktorka. Niezależnie jaki sprzęt się wybierze, trzeba o niego odpowiednio dbać, a wówczas kosiarka odwdzięczy się niezawodnym działaniem.

Jak dbać o kosiarkę?
Przede wszystkim trzeba zadbać o ostrza. Po każdym strzyżeniu trawnika kosiarkę należy dokładnie oczyścić z resztek trawy, zwłaszcza jeżeli była ona wilgotna. Przynajmniej raz w roku należy pomyśleć o ostrzeniu noży w kosiarce, wówczas będzie mogła siec nawet najbardziej oporne wysokie trawy. Istotną kwestią jest również to, w jakich warunkach kosiarka spalinowa jest zimowana. Najlepszym rozwiązaniem jest trzymanie sprzętu w garażu lub piwnicy, z dala od niekorzystnych warunków atmosferycznych i niskich temperatur.

Ten wpis został opublikowany w kategorii W ogrodzie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *